Binance CEO’su BtcTurk’ten Çalınan 5,3 Milyon Doları Dondurduklarını Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Türk kripto para borsası BtcTurk’e bir siber saldırı gerçekleştirilmiş ve bu saldırının ardından da kripto para yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuştu. Bugün sabah saatlerinde ise ERC20 ağındaki kripto işlemlerinin yeniden aktif hâle getirildiği açıklandı. 

BtcTurk’ün açıklamasında “Tüm ERC20 kriptoparaların ERC20 ağından yatırma ve çekme işlemleri açılmıştır. Siber saldırıya uğrayan kriptopara yatırma çekme işlemleri siber güvenlik ekiplerimizin detaylı çalışmaları tamamlanınca peyderpey açılacaktır” ifadeleri kullanıldı. BtcTurk daha önce sadece sıcak cüzdanların saldırıdan etkilendiğini açıklamıştı. Ayrıca kullanıcı varlıklarının saldırıdan etkilenmeyeceği belirtilmişti. 

Çalınan miktar bilinmiyor

10 farklı kripto para biriminin etkilendiğinin ifade edildiği siber saldırıların ardından çalınan miktar açıklanmadı. BtcTurk’ün olası saldırılar için Güvence Fonu adlı bir fonu bulunduğu biliniyor. Şirket ortakları da kayıpların karşılanması için kendi varlıklarından bu fona kaynak aktardıklarını açıkladı. 

Binance CEO’su Richard Teng de konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Teng, BtcTurk’e yardımcı olduklarını belirtirken çalınan fonlardan şimdiye kadar yaklaşık 5,3 milyon dolarlık kısmı dondurduklarını belirtti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir