Ekrem Açıkel Emekli ve Asgari Ücret Zam Kulisi Verdi: Bu Kimseye Sürpriz Olmasın

Temmuz ayında milyonlarca çalışan asgari ücrete ara zam bekliyor. Dört kişilik bir memur ailesinin sağlıklı beslenmesi için aylık harcaması gereken tutar 25,374 TL. Bu tutar, temel gıda ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli asgari miktar olarak hesaplanmış.

Milyonlarca asgari ücretli, Temmuz ayında yapılacak ara zammı bekliyor. Dört kişilik bir memur ailesinin sağlıklı beslenmesi için aylık harcaması gereken tutar 25,374 TL. Bu tutar, temel gıda ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için gereken asgari miktar olarak hesaplanmış durumda. Her geçen gün yükselen enflasyon, vatandaşların alım gücünü düşürüyor. Hayat pahalılığı, hem asgari ücretle çalışanları hem de emeklileri derinden sarsıyor.

ÜNLÜ GAZETECİ MÜJDEYİ VERDİ

Halktv programcısı Ekrem Açıkel, emekli ve asgari ücretlilere sevindirici bir haber verdi.

Açıkel, “Ankara Kulislerinde konuşulana göre maaş zamlarının kaderini yeni anayasa belirleyecek. Asgari ücrete eylül ayında ara zam yapılması bekleniyor. Emekli maaşına seyyanen bir artış bekliyoruz. Ocak ayında gelebileceği söyleniyor ve yeni anayasa ile gelecek. Bu kimseye de sürpriz olmasın” dedi.

Asgari ücretle çalışan vatandaşlar, her geçen gün yükselen enflasyon karşısında zorlanıyor. Temmuz ayında beklenen ara zam, bu zorlukları biraz olsun hafifletebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir