Galaxy S23 Ultra, Android 15 (One UI 7) ile görüntülendi!

Google, şubat ayından beri yeni Android 15 sürümü üzerinde çalışmaya devam ediyor. Platform stabilitesi aşamasında olan işletim sisteminin ağustos ayının sonunda tam olarak yayınlanması bekleniyor. İlk olarak Pixel cihazlar için gelecek güncelleme, sonrasında Samsung Galaxy cihazlar için de One UI 7 olarak tanıtılacak. Galaxy S24+ modelinden sonra şimdi de Galaxy S23 Ultra, One UI 7, Android 15 ile görüntülendi. İşte detaylar…

Galaxy S23 Ultra, Geekbench testlerinde Android 15 üzerinde çalışıyor

Bugün büyük bir etkinliğe hazırlanan Samsung, yeni Galaxy Z Fold6, Z Flip6, Galaxy Ring, Galaxy Buds 3, Galaxy Watch 7, ve dahasını tanıtacak. Yeni cihazların tanıtılmasına çok az kalmışken, firma aynı esnada One UI 7.0 güncellemesi için çalışmayı da ihmal etmiyor. Dün Android 15 ile sızdırılan Galaxy S24 Plus modelinin ardından şimdi de Galaxy S23 Ultra görüntülendi.

Geekbench veritabanında ortaya çıkan raporlara göre Galaxy S23 Ultra da artık One UI 7 testinde bulunuyor. Google’ın Android 15 için son aşamasını duyurmasının ardından Samsung, büyük bir çalışmaya geçmiş olabilir ki, birkaç ay içerisinde amiral gemileri için Android 15 One UI 7.0 beta programlarını görebiliriz.

Test sonuçlarında görünene göre şimdilik Amerika pazarı için tanıtılan SM-2918U model numaralı S23 Ultra test ediliyor. İddialara göre One UI 7 Beta programı ilk olarak Galaxy S24 serisi ve Galaxy Z Fold6 için yayınlanacak ve sonrasında daha eski modeller için indirilebilir olacak.

Güncellemenin iki veya üç ay sonra gelmesi beklense de cihazların test aşamasında görüntülenmesi umut verici. Galaxy S23 Ultra için Android 15 güncellemesi yayınlandıktan sonra cihaz iki büyük işletim sistemi güncellemesi daha alabilecek. Ancak Galaxy S24 serisi yedi yıl boyunca güncellemeleri almaya devam edecek.

Peki ya siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir