ABD’li Intel, çip üretimi için 14 Japon şirketiyle iş birliği yaptı

AA

ve ABD merkezli üretici firmalar, yarı iletken çip tedarik zincirlerini güçlendirme hedefiyle yeni anlaşmalara imza atıyor.

ABD’nin önde gelen çip üreticisi ile 14 Japon firma, başkent Tokyo merkezli “Yarı İletken Montaj Test Otomasyonu ve Standardizasyonu Araştırma Birliği” (SATAS) oluşturdu.

SATAS açıklamasına göre Intel’in Japonya şubesi ile ülke içi 14 Japon firmanın yer aldığı birlik, çip üretim sürecinde otomasyon ve standardizasyon hedefliyor.

Amaç otomasyonu hızlandırmak

Söz konusu firmalar çiplerin paketlenmesi, birleştirilmesi ve test edilmesi şeklinde bilinen “arka uç süreçlerinde” prosedürlerin otomasyonunu gerçekleştirecek.

Otomasyon teknolojilerinin 2028’e kadar hayata geçirilmesi hedefleniyor. Bu teknolojiler sayesinde üretim verimliliğinin artırılması, yeni standartlar belirlenmesi, SATAS üyelerinin küresel rekabet gücünün yükseltilmesi planlanıyor.

Kyoto merkezli Omron Corp. ve Murata Machinery taşıma ve depolama sistemlerinin araştırma-geliştirme (AR-GE) süreçlerini denetleyecek

Yamaha Motor ve Resonac Holdings firmaları montaj ve test sürecinde; Sharp Corp. ise pilot hatların tasarlanması ve işletilmesinde görev üstlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir